Healthylives
Verzorgingstips Gezicht Mond & Gebit Haren Lichaam Beauty adresssen Producten Handen Zelftest

Verzorging

22 Februari 2012

Vrouwen andere symptomen bij hartaanval dan mannen

Vrouwen andere symptomen bij hartaanval dan mannen


De symptomen van een hartaanval zijn bij vrouwen anders dan bij mannen. Ze ervaren vaak minder pijn op de borst. Dat blijkt uit een nieuw Amerikaans onderzoek, meldt WebMD.

Het onderzoek toont aan dat vrouwen onder de 55 jaar vaker aan de gevolgen van een hartaanval overlijden dan mannen. Doordat vrouwen niet altijd de standaard pijn op de borst ervaren, krijgen ze vaak niet de juiste behandeling.

De nieuwe studie bevat gegevens van meer dan 1 miljoen mensen. Van deze mensen was 42,1 procent vrouw. De vrouwen waren gemiddeld ouder dan de mannen wanneer zij een hartaanval kregen, respectievelijk 74 en 67 jaar.

Pijn op de borst
Van de mannen zei bijna 70 procent dat ze pijn op de borst voelde bij een hartaanval, tegenover 58 procent van de vrouwen.

Symptomen herkennen
Volgens de onderzoekers is het van groot belang om de risicofactoren en de symptomen van een hartaanval te (her) kennen. Mensen zonder pijn op de borst melden zich vaak pas later, ze worden minder agressief behandeld en overlijden bijna twee keer zo vaak op korte termijn dan de mensen met standaardsymptomen van een hartaanval.

Arts Suzanne Steinbaum zegt: ‘Vrouwen hebben niet altijd de klassieke pijn op hun borst. Hoe sneller er medisch wordt ingegrepen, hoe kleiner de kans op schade aan het hart. Als je twijfelt, bel dan met je arts of met het alarmnummer.’ 

Hartaanval herkennen
Nieca Goldberg van The Joan H. Tisch Center for Women’s Health zegt: ‘Vrouwen kunnen bij een hartaanval het gevoel hebben alsof ze een marathon lopen, maar helemaal niet op dat moment aan het sporten of bewegen zijn.’ 

Andere symptomen die vrouwen kunnen ondervinden bij een hartaanval:

Risicofactoren voor hart- en vaatziekten zijn:

Enkele feiten over mannen en vrouwen en hart- en vaatziekten:


ZIE OOK:

joukje van der meulen22-02-2012
ik ben een rouw en had in 1994 vreselijke pijn in mijn rug tussen de schouderbladen.
Het duurde 3 maanden voordat een hartinfarct werd geconstateerd.
Het was steeds bv. stress en neemt u maar een asspirientje.
Achteraf is dat mijn geluk geweest, ik nam geen paracetamol (hielp niet) maar echte aspirine.
Nu niet meer natuurlijk. Ik heb 5 bypasses gehad toen.
  Reageer op dit bericht

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
Veiligheidscode:
 
Reacties
Facebook Twitter Hyves RSS Mail
Voeg Healthylives toe aan je favorieten