Slaap jij slecht? Misschien helpt een glas kersensap voor het slapen gaan. Volgens wetenschappers van de School of Life Sciences van de Northumbria University verbetert kersensap de kwaliteit en duur van de slaap, meldt Daily Mail vandaag.
De onderzoekers laten weten dat dit komt door het hoge gehalte melatonine in kersen. Melatonine is een hormoon dat de slaapcyclus van het lichaam regelt.
De bevindingen van het onderzoek zullen volgens de onderzoekers vooral ten goede komen aan degenen die moeite hebben met slapen als gevolg van slapeloosheid, ploegendienst of een jetlag.
Andere studies
Kersensap kent nog meer voordelen. Uit een eerder onderzoek van de Northumbria University blijkt dat een glaasje kersensap voor een sneller herstel van het lichaam zorgt na een zware inspanning. De studie toont aan dat marathonlopers sneller herstellen wanneer ze voor én na de wedstrijd een glaasje kersensap drinken.
Meer tips
Er zijn nog veel meer tips om je nachtrust te verbeteren.
Healthylives zet een aantal praktische tips voor je op een rij:
Voordat je naar bed gaat:
– Ga zoveel mogelijk op een vast tijdstip naar bed
– Stop minstens een uur voor het naar bed gaan met studeren of werken
– Slaap overdag niet, ook geen klein dutje
– Drink twee uur voor het slapen geen alcohol meer
– Ga niet met honger slapen, neem eventueel een klein hapje te eten voordat je naar bed gaat
– Zorg ervoor dat het in je slaapkamer niet te warm is
– Zorg ervoor dat je overdag regelmatig je lichaam flink inspant, bijvoorbeeld met sport.
Als je in bed ligt:
– Kijk niet naar de televisie en ga geen boek lezen. Eenmaal in bed: meteen het licht uit.
– Probeer je hele lichaam te ontspannen. Een goed hulpmiddel is om net te doen of aan alle spieren kilo’s zand hangen
– Concentreer je op een diepe ademhaling.
– Besluit- wanneer je piekert- pas de volgende dag over je problemen na te denken
– Kies uit jouw top-drie van leuke onderwerpen er één uit om gezellig over na te denken
– Zorg voor rustige achtergrondmuziek, die een timer automatisch uitschakelt
– Sta ’s morgens op de gewone tijd op, ook na een slechte nacht.
Eigenlijk nog nooit gedronken, kersensap. Toch maar eens doen.